Uniwersalna zasada zwiększająca zarobki

Czasem miewam trochę wolnego czasu i z ciekawości przeglądam różne strony. Ze smutkiem, a czasem i ze śmiechem zauważam, że ich właściciele za wszelką cenę chcą na tych stronach zarobić. Nie ma w tym niczego złego, pieniądze to świetna sprawa. Szkoda tylko, że właściciele tych stron podchodzą do zarabiania od dupy strony, czyli wszystko robią źle.

Bardzo niewielu z nich pamięta o podstawowej i uniwersalnej zasadzie, która pozwala na lepszą konwersję i co za tym idzie, zarabianie większych pieniędzy. Ta zasada brzmi następująco:

Zawsze należy dopasować reklamy lub reklamowany produkt do treści strony i zainteresowań odwiedzających.

Prawda, że to oczywiste? Prawda. Szkoda, że mało kto przestrzega tej zasady. Większość z właścicieli stron wychodzi z założenia, że jeszcze jedna reklama nie zaszkodzi, bo pewnie jakiś zabłąkany wędrowiec się ucieszy, kiedy na stronie ją znajdzie. Guzik prawda. Reklamy MUSZĄ być dostosowane do tematyki strony. Inaczej zysku nie będzie zarówno dla właściciela strony jak i dla reklamodawcy. To oczywiste, że reklamodawca kupuje reklamę, aby zarobić, czyli pieniądze wydane na reklamę muszą się mu zwrócić z nawiązką.

Źle dopasowane i co z tego?

Zastanówmy się nad stroną czy blogiem motoryzacyjnym. Co się na nim lepiej sprzeda? Coś związanego z motoryzacją, samochodami czy może kredyty na nieruchomości albo szpilki dla kobiet? Nie, nie będą to szpilki, zaręczam.

Ktoś spostrzegawczy może teraz powiedzieć: zaraz, ale w programach partnerskich reklamodawca płaci najczęściej za efekty, więc nic złego się nie stanie jeśli reklama lub produkt z programu partnerskiego będą źle dobrane. I będzie miał rację. Nie wydarzy się nic złego poza, rzecz jasna, brakiem zarobku, ale tego nikt nikomu nie zabroni. Nie chcesz zarabiać, to nie, chcesz się pozbywać odwiedzających – śmiało, zamieszczaj bezsensowne reklamy.

Szukajcie a znajdziecie

Wiem, że czasem trudno jest znaleźć program partnerski, który można dopasować do treści strony. Wiem to doskonale, bo na szukaniu spędziłem i spędzam nadal długie godziny. To niestety najczęściej wymaga właśnie takich długich poszukiwań, ale ostatecznie da się znaleźć dobry program partnerski dla prawie każdej branży. Zainteresowanym podsyłam poniższą listę, na której powinniście znaleźć coś, na czym da się zarobić:

Najlepsze programy partnerskie dla stron erotycznych czyli Intymność i CrakRevenue.

Program partnerski NetBomb.pl z czymś, co jest niezbędne dla każdego webmastera czyli hostingiem.

Sieć afiliacyjna WebEpartners, w której jest masa programów partnerskich na prawie każdą stronę.

Doskonały program partnerski dla stron motoryzacyjnych MotoMoney, o którym niedługo napiszę kilka ciepłych słów.

Oczywiście, jeśli ktoś chce, może na stronie erotycznej reklamować lub sprzedawać hosting. Tylko, że dzieci zysku z tego nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

46 komentarzy “Uniwersalna zasada zwiększająca zarobki”