Ostatnio wpadły mi trzy kolejne prowizje za hosting w netbomb.pl. Niby fajnie, bo widzę efekty tego, co robię, ale nie oszukujmy się, nie są to spektakularne sukcesy. Należy mi się wiadro popiołu (albo zimnej wody – cokolwiek zadziała) na głowę, bo okazało się, że sprzedaż hostingu trudniejsza niż myślałem. Konkurencja jest spora i niestety nie śpi.
Konkurencja, która nie śpi
Nie zrozumcie mnie źle, uważam, że konkurencja to dobra rzecz. Dzięki niej my – klienci mamy wybór. Tylko, że konkurowanie z wielkimi tego świata (światka?) nie jest proste. Ci, którzy mają masę możliwości, pieniędzy i znajomości, mogą sprzedawać więcej. Sam fakt, że stać ich na reklamę w tv – to już świadczy o poziomie przedsięwzięcia i sprawia, że biznes kręci się jeszcze lepiej
Jakoś tak się nieszczęśliwie składa, że na reklamę telewizyjną mnie nie stać, przynajmniej na razie. Szczerze mówiąc, w adwords też nie czuję się zbyt pewnie przy tak silnej konkurencji. No ale skoro drzwiami nie mogę, to szukam okna. Innymi słowy poszukuję innych dróg promocji. I… póki co dostaję szału, bo nie mogę znaleźć dobrego sposobu..
Utknąłeś? Odpocznij i…
Sam wiesz, jak to jest, kiedy gdzieś utkniesz. A jak nie wiesz, to zazdroszczę. Ja utknąłem. Potrzebuję pomocy z zewnątrz (albo i z wewnątrz, kto wie, może genialny pomysł gdzieś we mnie tkwi, tylko wydostać się nie może). Potrzebuję nie tyle prowadzenia za rączkę, ile świeżego spojrzenia na sytuację, nowego rozwiązania, impulsu, który skieruje moje myśli na nowe tory.
Krótko mówiąc, kilka następnych dni (oby dni, a nie lat) mam zamiar spędzić na poszukiwaniu i testowaniu nowych sposobów znajdowania klientów. Mogą nawet nie być nowe, mogą być stare lecz np. np. niedocenione. Jeśli na coś ciekawego wpadnę, nie omieszkam poinformować. Już coś kiełkuje w mojej głowie. Ale na razie ciiii….
zdjęcie: Public Domain
25 komentarzy “Gdzie sprzedawać hosting?”
Trzy kolejne prowizje i chłopie narzekasz? Mam jedną, dumny z niej jak cholera jestem. Czekam na porady bo sam bym chciał więcej sprzedawać.
No hosting to nie taka łatwa sprawa do sprzedaży, sam się tym zajmuje. Tylko ja to polecam w kursie i mam prowizje co miesiąc, a nie wiem jak tobie płacą.
Jak jest konkurencja to znaczy, że i pieniądze można zarobić 😉
Ja mam prowizję od sprzedaży i co rok przy odnowieniu. Jak zbuduje się pokaźną grupę klientów, to można na tym zarobić.
trzeba cały czas szukać i działać, dobrze jak są jakieś efekty, nowi klienci 🙂
Z tego co ja mogę ci zaproponować to tworzenie stron na allegro. Oferuj na allegro strony internetowe za śmieszne pieniądze i dorzucaj serwer np. na 3 miesiące gratis. Zobaczysz jak dużo osób będzie zainteresowanych Twoja oferta.
Obecnie nie jest prosto sprzedawać hosting, a raczej być pośrednikiem. Powodów jest kilka – jeden z nich to wysyp mnóstwa mikrofirm, które oferują hosting za bardzo niską cenę. Jak w takim wypadku z nimi konkurować? Niestety klient patrzy głównie na cenę i nie jest świadomy niskiej jakości taniego hostingu.
Dokładnie. Jeśli prowadzisz jakieś usługi powiązane z hostingiem to warto dodawać go jako niby gratis. Ponadto warto także uczestniczyć w programach partnerskich hostingodawców, aby i dla siebie uzyskać przedłużenie za darmo.
Najlepszym rozwiązaniem jest takie jak pisze @Adam. Przy wszelkich usługach informatycznych ważnym jest aby dodać takie usługi w gratisie na pierwszy rok. Serwery są tanie, a domenę można dostać na pierwszy rok zupełnie za darmo. To opłaca się wszystkim – bo my za nich zbieramy dodatkowe punkty w programie partnerskim.
Moim zdaniem, by to się opłacało, trzeba wybierać hostingi drogie, takie dla wymagających klientów, tylko wtedy prowizja może być sensowna.
Problemem może być tylko dotarcie do takich klientów i ich przekonanie do naszej oferty, bo jak to bywa u nas, każdy chce wszystko to co najtańsze nie patrząc na jakość.
Tak jak z szukaniem pracy trzeba jakoś się zareklamować przed klientami i dopiero można sprzedawać produkt ale teraz jest tyle metod reklamy że się w głowach miesza.
Jak się ma zastój to nie ma sukcesów liczy się systematyczność i tak jak poprzednicy piszą musi być jakiś gratis na początek ,bo to dobrze działa.
Poradnik myślę przyda się dla początkujących, bo hosting jednak wymaga od nas sporego nakładu czasu no i wytrwałości, bo to nie takie proste jakby każdy chciał i nie od razu pieniądze przyjdą do nas 🙂
Bardzo dobry poradnik dla początkujących użytkowników, czyli praktycznie dla mnie ;P. Podoba mi się, może sam zdołam coś pokombinować w internetach i jeszcze na tym zarobić. Pozdrawiam.
Trzeba ćwiczyć. Jest to o tyle dobra do tego dziedzina, że można ją trenować w życiu prywatnym i robić to na każdej napotkanej osobie. Ja tak się przygotowywałem do pracy w CC.
Przyczyna trudności jest prosta – coraz większa konkurencja. I to naprawdę spora. Najczęściej mają tez dużo niższe ceny.
Polecając klientom hosting i prosząc, aby podali mnie jako osobę polecającą lub samemu rejestrując dla nich konto zarobiłem na własny serwer już kolejny rok. Jeśli miałbym na tym zarabiać jakieś większe pieniądze musiałbym mieć chyba tych klientów setki.
aaa i nie mówiąc o tym, że możliwa jest także inwestycja w mniejsze strony za pomocą których partnerzy rejestrowaliby się na określonej witrynie. Tylko takie rozwiązanie ma sens.
Jak w ogóle mogę zacząć sprzedawać hosting. I o co w tym dokładnie chodzi?
Proponuje przeczytać: ten i ten wpis.
Teraz jest dużo opcji darmowego hostingu, no wiadomo, że korzystanie z takiej możliwości jest dość ryzykowne, ale jak ktoś dopiero zaczyna to może sprawdzić bezboleśnie co i jak.
Jak ktoś dostanie coś za darmo, to w większości przypadków nie potrafi tego docenić. No i od darmowego hostingu ciężko wymagać, aby stale działał.
Podzieli się ktoś swoimi efektami ze sprzedaży hostingu ?
A co z pozycjonowaniem strony? Moim zdaniem można korzystać z innych reklam jak telewizja. Ludzie nie tylko walą drzwiami i oknami do firm, bo znaleźli ją w tv. A jak nie radzisz sobie z Adwords to czemu nie skorzystasz z firmy pozycjonerskiej? Naprawdę nie są to duże kosztu bo niekoniecznie trzeba brać od razu ryczałtu za usługi a korzystać z konkretnych usług, które są często za grosze. A co z content marketingiem? Przecież dzięki temu można zgarnąć kupę klientów, niezależnie czy jest się super wielką firmą, czy mało znanym graczem. Rozbudowa strony i pozycja w wyszukiwarce to podstawa, której nie wolno pomijać – konkurencja na pewno nie zapomina o tym. Jak oni walą drzwiami, to ty nie rób tego oknem, ale wchodź zaraz za nimi – kiedyś ich wyprzedzisz 🙂
Czas leci i zmieniają się hostingi. Zdarza się ( jak w moim wypadku), że nawet SSLa potrafią rzucić za za darmo
Obecnie SSL jest bardzo ważny.