Czym są programy partnerskie?

Być może nie wszyscy wiedzą czym są programy partnerskie. Nazwa ta obecna jest na blogu, dość często  jej używam, ale jak zwrócono mi uwagę, nie wyjaśniłem pojęcia. A przecież nie każdy musi dokładnie wiedzieć czym jest program partnerski i z czym się go je. Fakt. To, że ja wiem nie znaczy, iż wszyscy wiedzą. Moja wina.

Zatem postaram się to wytłumaczyć w przystępny i prosty sposób. Program partnerski to sposób na zarabianie. Ktoś oferuje jakiś produkt, usługę, którą chce sprzedać. Za jej sprzedaż (lub reklamę, polecenie itd.) gotów jest zapłacić pewną kwotę, pewien procent. Jeśli to my będziemy pośredniczyli w tej transakcji, polecimy klienta, wtedy otrzymamy odpowiednie wynagrodzenie.

Mamy różne rodzaje współpracy w ramach programów partnerskich:

  • PPC (Pay Per Click) opiera się na płatności za kliknięcie (w link, banner), natomiast nie za jego wyświetlenie. Osoba reklamująca swoją firmę bądź usługi płaci za każdego użytkownika, który przejdzie do strony reklamodawcy za pomocą kliknięcia w banner.
  • PPL (Pay Per Lead) opiera na przyznawaniu polecającemu premii za wykonanie przez klienta jakiejś czynności – np. wypełnienie formularza subskrypcji na stronie.
  • PPS (Pay Per Sale) opiera się na płatności za zakupy użytkownika, którego poleciliśmy. Najczęściej przy pomocy odpowiedniego linku. I to temu rodzajowi działalności poświęcimy najwięcej uwagi.

Oczywiście wszystkich rodzajów współpracy w ramach programów partnerskich jest więcej. Jednak mnie tak naprawdę interesują programy partnerskie działające na zasadzie PPS. Nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystać z innych rodzajów współpracy. PPS daje nam jednak szansę na największe i najbardziej stabilne dochody. Prowizja za sprzedaż może wynieść nawet 100 czy 200 zł, a powracający klient cały czas będzie generował nam zysk. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni program partnerski, który płaci za wszystkie zakupy poleconego przez nas klienta.

zdjęcie: Plaża przez Piotr Wojtkowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

10 komentarzy “Czym są programy partnerskie?”