Skutecznie sprzedajemy hosting

Pora zacząć działać i zarabiać. Kiedyś musiało to nastąpić. Jeśli jeszcze się nie przygotowaliście to najlepiej już teraz zakasajcie rękawy. Przed nami dużo pracy. Ciężkiej, ale przyjemnej.

Postanowiłem, że na pierwszy sprzedażowy ogień pójdzie hosting. Tak, będę oferował i sprzedawał hosting. Przynajmniej będę się starał go sprzedawać. Hosting, obok własnej domeny, jest kolejnym filarem naszego biznesu. To od odpowiednio dobranego hostingu zależy, czy nasza strona www będzie ciągle dostępna w sieci.

Pora na pewną ciekawostkę. Zdecydowałem się na umieszczenie swojej strony na serwerach firmy netbomb.pl. Zadecydowało o tym kilka czynników, min:

 • polecenie mojego znajomego,
 • serwery w Polsce – moja strona będzie działała szybko,
 • pomoc techniczna – zawsze się przyda,
 • brak limitu na ilość kont email, baz danych i domen – przyda się dla kolejnych projektów,
 • przystępne pakiety transferu – czyli jaki ruch może wygenerować moja strona lub strony,
 • miejsce na dysku – ile miejsca może zajmować mój serwis.

Na dodatek na pewnym forum, na którym zacząłem się niedawno udzielać, napisał do mnie przedstawiciel firmy i zaproponował przystąpienie do ich programu partnerskiego. Nawet nie wiedziałem, że takim dysponują. Poprosiłem o dodatkowe informacje, które otrzymałem.

Jak skutecznie polecać produkty

Swoją drogą, mogłem się z informacjami o programie partnerskim zapoznać na stronie. Jakoś jednak nie zwróciłem uwagi na to, że mają program partnerski. Dlaczego? Prosta sprawa. Wykupiłem hosting właśnie tutaj, gdyż polecił mi go mój dobry znajomy, mój przyjaciel. Takiej rekomendacji musiałem zaufać. Znam go i wiem, że w takich sprawach mogę na niego liczyć.

Widzicie jak wiele zależy od tego, kto nam coś poleca? Jeśli mamy zaufanie do danej osoby, to jest to najważniejszy czynnik przy podejmowaniu decyzji. Wtedy wszystko inne schodzi na dalszy plan. Cena wtedy nie jest najważniejsza. Sprawdziłem, czy parametry mi odpowiadają, tak też było. Dokonałem więc zakupu. Nawet nie sprawdzałem opinii o firmie w internecie. A zazwyczaj staram się to robić.

Najlepsze jest to, że wiem, iż nic nie ryzykowałem, postępując w taki sposób. Wiedziałem, że osoba która poleca mi to miejsce ma rację. Wiedziałem to zanim dokonałem zakupu. Wiedziałem, bo mu ufam i już niejednokrotnie przekonałem się, że jak coś poleca to musi być dobre. Dlatego też nie wiedziałem o programie partnerskim.

Widzicie jakie znaczenie… wróć…  jak duże znaczenie ma to, kto nam poleca dany produkt lub usługę? Jak wtedy zmieniają się nasze priorytety. Na co zwracamy uwagę? Kupujemy, bo polecił nam to ktoś godny uwagi. Ktoś, komu ufamy. I takim kimś powinniśmy się stać dla naszych klientów. Powinni nam ufać. I nad tym musimy pracować. Nad zdobywaniem ich zaufania.

Skoro program partnerski jest, to chętnie z niego skorzystam. Już w tym wpisie są moje linki polecające, zamaskowane przy pomocy wtyczki GoCode. Więc jeśli ktoś potrzebuje hostingu lub chce przystąpić do programu partnerskiego i oferować hosting, może skorzystać z mojego linku partnerskiego.

Miało być więcej o sprzedaży, wyszło trochę inaczej. Nic straconego. Dokładnie o tym programie partnerskim napiszę już wkrótce. Opiszę też moje działania. Zajmę się też oczywiście innymi programami partnerskimi. Na razie staram się wybrać coś, co będzie mi odpowiadało. Jeśli macie propozycje programów partnerskich, którymi mogę się zainteresować, będzie mi miło, jeśli napiszecie o nich w komentarzach. Najlepiej z krótkim opisem.

Biała plaża i błękitne niebo przez Petr Kratochvil

5 komentarzy Dodaj komentarz

 1. marcin pisze:

  no może się skusze tylko nie mam swojej strony internetowej to jak mam zarabiać?

  • Nikodem pisze:

   Trzeba założyć własną stronę. To najlepsze rozwiązanie. Zresztą, już niedługo udostępnię proste narzędzie, które pozwoli na promowanie tego programu partnerskiego. Narzędzie idealne dla początkujących. Może w okolicach piątku się pojawi?

  • Dominik pisze:

   Do zarabiania wystarczy zwykły landing page, który zrobisz w kilka minut, jeśli nie umiesz to musisz się nauczyć, proste 🙂

   Swoją drogą też oferuję hosting wraz z autoresponderem za 30 złotych miesięcznie i szkolenia jak zrobić bloga i zarabiać na nim dużo pieniędzy 🙂

   Zarabianie w Internecie to przyjemność 🙂
   Dominik na swojej stronie ostatnio opublikował ten oto wpis: Rozwój emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnymMy Profile

 2. progrupa pisze:

  Również na blogu sprzedaje hosting i dość dobrze się on sprzedaje – jak na hosting. Tyle, że ja nie po to by zarobić, a jedynie przedłużyć abonament, bo raczej na hostingu, przy blogu ze średnim ruchem nie da się zbytnio zarobić. Co do sprzedaży, zaufanie to jedno a cena to drugie. Z mojej strony życzę Ci abyś miał dobry zysk z tego polecenia.
  progrupa na swojej stronie ostatnio opublikował ten oto wpis: Co zyskałem przez marketing szeptany?My Profile

  • Nikodem pisze:

   Sprzedaż zależy od wielu czynników. Ja wiem, że na blogu też można sprzedać hosting, jednak trzeba wiedzieć, iż szansa na większą sprzedaż jest na blogu o tematyce technicznej, informatycznej. Dlatego trzeba rozważyć, czy nie opłaca się stworzenia osobnego bloga na potrzeby sprzedaży hostingu.

   Ja wiem, że zazwyczaj cena jest ważna dla większości klientów. Jednak walki cenowe do niczego dobrego nie prowadzą. Więc albo trzeba wychować sobie klientów, albo celować w tych, którzy wiedzą, że jakość kosztuje. Można też taż przygotować ofertę aby wzbudzić w kliencie potrzebę zakupu tu i teraz. W tej chwili. Rozwiązań jest naprawdę sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge