Trzy pomysły na dochód pasywny

automat vendingowy

Prowadząc własną działalność, pracując na etacie, sprzedając swoje produkty można generować dochód pasywny. Chociaż tak naprawdę, poniższe pomysły nie spełniają w 100% definicji  dochodu pasywnego. Wszystko jednak zależy od skali.

Czym jest dochód pasywny?

Dochód pasywny to dochód uzyskiwany poprzez niewielki nakład pracy bądź nakład czasu, który przynosi nam w ciągu miesiąca określony procent pieniężny bądź pieniądze z dobrze wykonanej pracy. Poznaj 3 pomysły na dochód pasywny i ich zarobki miesięczne!

1. Automat do kawy, słodyczy.

  • Poziom trudności — niski.
  • Wkład pracy — niski do 1 godziny tygodniowo.
  • Konieczna inwestycja — średnia od 1.500 do 5.000 złotych

Na dworcach, w szkołach, urzędach często widać automaty do kawy, słodyczy czy innych akcesoriów. W automaty vendingowe, bo tak nazywają się te maszyny, warto zainwestować. Jeżeli taki automat będzie dobrze zlokalizowany, będzie przynosił określony zysk. Który będzie związany z niewielkim wkładem i czasem. Wymienienie, bądź dodanie do niego kawy, napojów, czy słodyczy to chwila. Rozwijając taki biznes, umieszczając automaty w dochodowych miejscach, będziemy zwiększać nasz dochód.

2. Pisanie i sprzedaż gotowych treści.

  • Poziom trudności — średni.
  • Wkład pracy — dość duży do 100 godzin miesięcznie.
  • Konieczna inwestycja — mała od 0 zł do 100 zł miesięcznie.

Pisanie i sprzedaż gotowych treści blogowych, wpisów, notatek, opisów do produktów czy innych treści jest dochodowym zajęciem. Pisaliśmy już o tym wcześniej. Nie do końca jednak jest to dochód pasywny. Gdyż konieczny jest systematyczny wkład pracy. Natomiast zarobek podobny jest do zarobku z automatów vendingowych. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które pracują jako copywriter, redaktor treści i chcą sobie dorobić w miesiącu do wypłaty. Napisane treści i sprzedaż ich platformie do tego dedykowanej, to dobry pomysł na biznes. Będąc twórcą, można też sprzedawać nieodebrane przez klientów teksty.

3. Baner reklamowy na balkonie, płocie.

  • Poziom trudności — niski.
  • Wkład pracy – mały 0 minut miesięcznie.
  • Wkład pieniężny – mały lub duży.

Wiele firm ogłasza się, że wynajmie miejsce na balkonie, ogrodzie, czy płocie na wywieszenie swojego banera reklamowego na pewien czas. Można z tego skorzystać. Firmy najczęściej płacą, od  200 do 4000 złotych za miesiąc. Tak naprawdę nic nie robimy. Wywieszamy reklamę i zaczynamy zarabiać. Trzeba tylko spełniać jeden warunek. Trzeba mieszkać w pobliżu ruchliwej ulicy! I to może być problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *