Co sprzedawać aby zarobić?

Wszyscy zastanawiamy się nad tym, co sprzedawać żeby zarobić? To bardzo dobre pytanie. Pytanie, na które odpowiedź nie jest zbyt trudna. Większość myśli, że najlepiej sprzedawać drogie produkty. Jednak tutaj nie o cenę chodzi. Zarobić można niezależnie od wartości produktu jaki sprzedajemy.

Najlepiej sprzedawać produkty, które spełniają poniższe założenia:

Coś do czego jesteśmy przekonani

Powinniśmy oferować produkty, które sami chcielibyśmy kupić i do których jesteśmy przekonani. Łatwiej bowiem sprzedaje się produkty, których sami używamy. To podstawowa zasada. Prościej jest polecać to, z czego sami korzystamy i wiemy, że jest to dobre. Takie polecenie jest działaniem jak najbardziej naturalnym. Mówimy klientowi prawdę, bo korzystamy z własnego doświadczenia.

Coś co jest przydatne

Banał? Oczywiście, że tak. Niestety często o tych najprostszych zasadach się zapomina. Albo się ich nie zna (zdarza się i tak). A co robią ci, którzy nie pamiętają lub nie wiedzą? Starają się sprzedawać… wszystko. To błąd. Trzeba pomyśleć, czy to, co chcemy sprzedać przyda się klientowi z naszej grupy docelowej. Kobieta raczej nie będzie zadowolona z piły spalinowej. Mężczyzna owszem. Jeśli to, co chcemy sprzedać będzie przydatne, klient będzie zadowolony. A jeśli klient będzie zadowolony, dokona kolejnych zakupów. I o to właśnie chodzi.

Coś co jest zużywalne lub odnawialne

Mamy wtedy zapewniony stały dopływ gotówki. Klient kupuje raz i kiedy skończy się mu produkt, kupuje kolejny. Kupuje taki sam lub podobny. Ważne abyśmy to my za to dostali prowizję. Podobnie rzecz ma się z abonamentami. Kiedy abonament się kończy, klient powinien go odnowić, a my otrzymać prowizję. Warto więc sprzedawać to, co jest zużywalne lub odnawialne. Dlatego sprzedaję hosting (bo jest odnawialny) oraz produkty intymnosc.pl (bo są zużywalne).

Jeśli oferowane przez nas produkty spełniają powyższe wymagania: jesteśmy do niego przekonani, jest przydatny i zużywalny – to sprzedając go, zarobimy. Ile? To już zależy od wielu czynników:

  • od tego w jakim programie partnerskim działamy,
  • jakiej wysokości prowizja jest przyznawana za sprzedaż,
  • czy polecony klient jest do nas przypisany na stałe (czyli czy za wszystkie jego kolejne zakupy otrzymamy prowizję),
  • czy systematycznie zdobywamy klientów.

Skoro wiecie, co sprzedawać aby zarobić, pora wziąć się za działanie. Wybrać produkty i zacząć działać. Teraz! Już! W tej chwili. Niczego nie należy odkładać na potem. Działać!

zdjęcie: Derwentwater przez Jon Luty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Komentarz do “Co sprzedawać aby zarobić?”