Ważne aby zacząć zarabiać

Aby zarabiać, trzeba zacząć coś robić. To truizm, wiem. Jednak to bardzo ważny krok. Nasz pierwszy krok. To dzięki niemu budujemy swoją wolność finansową. Im wcześniej go postawimy, tym wcześniej dojdziemy do celu.

Można oczywiście wymyślać setki powodów, które nie pozwalają nam rozpocząć zarabiania. Ba, można ich wymyślać nawet tysiące. Jednak to do niczego nie prowadzi. Powiem więcej, skoro możesz wymyślać powody, dla których nie jesteś w stanie rozpocząć działania, oznacza to tylko jedno – masz czas.

Skoro masz czas, możesz zacząć zarabiać. Tak od razu. Wystarczy, że wybierzesz to, co chcesz robić i już teraz możesz zacząć działanie, które na celu ma zarabianie.

No niby bym mógł, bo mam czas. Tak czas mam. Ale nie mam pieniędzy. Wiesz, brakuje mi kasy na nowy telewizor, a co dopiero na zakup tego wszystkiego. Nie mam domeny ani serwera, nie umiem zrobić swojej strony. No sam widzisz, że nie mam możliwości – takie słowa słyszę najczęściej, gdy mówię, że każdy może zarabiać. Zgroza. To po prostu bzdurne tłumaczenie.

Dlaczego bzdurne? Już wyjaśniam. Bzdurne, gdyż na początku wcale nie trzeba inwestować aby zarabiać. Oczywiście własny serwer i domena dają większą kontrolę nad działaniami. Jednak są także inne, darmowe rozwiązania. Tak. Można przecież założyć bloga w jakimś darmowym serwisie, tam pisać i promować swoje produkty. Można założyć więcej niż jednego bloga. Jednak na razie zacznijmy od jednego i systematycznego reklamowania produktów.

[tip]Ważne! – W przypadku skorzystania z darmowego bloga należy pamiętać, że trzeba mieć kopię wszystkich swoich tekstów na dysku. Jest to bardzo ważne, bo administratorowi może się nie spodobać to co robisz i może skasować twojego bloga. Całe szczęście jego siłą są teksty, więc jeśli masz ich kopię, zawsze możesz zacząć od nowa.[/tip]

Aby udowodnić, że rozpoczęcie zarabiania w taki sposób (bez pieniędzy) jest możliwe, założyłem bloga w serwisie blox.pl. Blog ten powstał na potrzeby programu partnerskiego intymnosc.pl i ma na celu sprzedawanie… prezerwatyw. Na początek wybrałem ten produkt, gdyż używa go naprawdę sporo osób. Sami wiecie. 😉 Nie bez znaczenia jest fakt, że oferta gumowych ubranek jest bogata, a ceny są przystępne.

Jak więc widać, można zacząć bez pieniędzy, domeny, serwera. Trzeba mieć tylko odrobinę czasu i chęci. Trzeba zacząć coś robić. Wykonać ten pierwszy krok. Stworzyć bloga, napisać pierwszy wpis, a później kolejne i kolejne. Działać. Postawić pierwszy krok. To naprawdę jest proste i możliwe. Zaczynasz czy wymyślasz dlaczego nie możesz zarabiać?

Zdjęcie: Plaża i palmy przez Petr Kratochvil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

4 komentarze “Ważne aby zacząć zarabiać”