Rzeczy, które powstrzymują się od zrealizowania twoich marzeń

myśl pozytywnie i działaj

Rzeczy, które powstrzymują się od zrealizowania twoich marzeń.  Jak każdy masz marzenia. Co najmniej jedno, wielkie marzenie, które chcesz urzeczywistnić. Jednak nigdy nie spróbowałeś go zrealizować. Twoje marzenia pozostają na etapie myśli w twojej głowie. Nawet przekonałeś samego siebie, że są one niemożliwe do zrealizowania. A może tylko nie wiesz od czego zacząć, albo nie masz na to czasu. Co takiego powstrzymuje ciebie od pójścia drogą ich realizacji?

Każdy ma wielkie cele i marzenia. Interesujące jest to, że mało kto próbuje coś z tym zrobić. Większość przyznaje, że albo nie rozpoczęła ich realizować, albo też została pokonana przez drobne napotkane po drodze przeszkody. Z biegiem czasu marzenia stają się tak bardzo odległe, że wręcz niemożliwe do osiągnięcia.

Czy twoje marzenia również są niemożliwe, nierealne?

Gdyby realizacja marzeń była łatwa, nie byłyby to marzenia. Jeśliby droga ku ich urzeczywistnieniu byłaby prosta, każdy by tego dokonał. W tym tkwi cała magia marzeń.

Tak więc… jakie jest twoje nieosiągalne, nierealne marzenie?

 • Chcesz pisać kryminały albo książki dla dzieci?
 • Zawsze marzyłeś o prowadzeniu firmy?
 • Chcesz osiągnąć dochód pasywny?
 • Jesteś kasjerką w hipermarkecie, a zawsze marzyłaś o śpiewaniu?
 • Z powodu otyłości zrezygnowałeś z zostania strażakiem?
 • Chcesz po prostu osiągnąć niezależność finansową?
 • Chcesz podróżować i zwiedzać świat?

Wszystkie te rzeczy są osiągalne. O ile zechcesz nad tym popracować!

Jeśli chcesz zrealizować wielkie cele, musisz nauczyć się pokonywać przeszkody stające ci na drodze. Niektóre z tych przeszkód będą znajdować się jedynie w twoim umyśle oraz w wyobraźni. Na swej drodze napotkasz również te prawdziwe, poważne bariery.

Co Ciebie tak naprawdę powstrzymuje? Oto lista kilku rzeczy, które przeszkadzają Ci w realizacji marzeń:

 1. Twoje marzenia nie są dla ciebie priorytetem
  Osiągnięty cel to nie wynik przypadku. Nie zostaniesz aktorem, jeśli nie będziesz ćwiczyć i nie weźmiesz udziału w castingu. Jeśli twoje marzenia nie są dla ciebie ważne, nie poświęcisz im wystarczającej uwagi, czasu, energii, których potrzebują by zabrać się na sam szczyt góry.
 2. Nie wierzysz, że ci się uda
  A jeśli nie wierzysz, to z pewnością ci się nie uda. Już zostałeś pokonany przez samego siebie. Musisz wierzyć w ich realizację bez względu na wszystko.
 3. Nie chcesz ponieść kosztów ich urzeczywistnienia
  Każde marzenie ma swoją cenę. Jego realizacja wymaga od nas poświęcenia. Czasem wymaga od nas czasu, samodyscypliny, ćwiczeń, a nawet i pieniędzy. Czy jesteś gotów za to zapłacić?
 4. Nie pracujesz nad nimi każdego dnia
  Marzenia nie wymagają od ciebie jednokrotnego poświęcenia. Prawda jest taka, że marzenia się spełniają poprzez robienie małych kroczków każdego dnia. Sukces jest sumą systematycznej pracy. W każdej dziedzinie i branży.
 5. Nie próbujesz ich zrealizować
  Nie możesz przekroczyć mety, jeśli w ogóle nie startowałeś w biegu. Nigdy nie zrealizujesz celu, jeśli nie spróbujesz. Musisz po prostu zrobić pierwszy krok by zacząć.
 6. Słuchasz innych
  Dopasowujesz siebie i swoje marzenia do opinii innych? Tych, którzy w kółko powtarzają ci, że „to niemożliwe” oraz „byś zszedł w końcu na ziemię”. Ci „inni” zasilają szeregi ludzi nigdy nie próbujących czegokolwiek zmienić czy zrealizować. Nie słuchaj ich. Słuchaj siebie.
 7. Twoje marzenia są sztywne i nieelastyczne
  Sztywne cele są niszczone przez rzeczywistość. Marzenia muszą mieć możliwość zaadaptowania ich do twojego życia. W efekcie końcowym możesz być nawet mile zaskoczony, że pierwotna wersja marzeń nie mierzyła zbyt wysoko.

A teraz sam siebie spytaj: „Co mnie powstrzymuje?”. Marzenia nie są po to, aby marzyć. Marzenia istnieją by je realizować! To magiczna przygoda, więc goń za nimi ze wszystkich sił. Każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarz do “Rzeczy, które powstrzymują się od zrealizowania twoich marzeń”