Prawdziwa wolność

Czy zastanawialiście się może kiedyś czym jest prawdziwa wolność? Podejrzewam, że opinii na ten temat jest naprawdę sporo. Dla jednego wolność to możliwość podróżowania, dla innego to powrót do domu o dowolnej porze, dla kogoś innego może to być małżeństwo, dla innego rozwód.

Każdy może inaczej definiować prawdziwą wolność. Dla mnie prawdziwą wolność dają pieniądze. Tak. Pieniądze. I nie mam zamiaru tego ukrywać. Chcę mieć ich dużo i jestem na dobrej drodze ku temu.

Jednak pieniądze to nie wszystko. Bardzo ważny jest też sposób ich zdobycia. Można pracować całe życie w pocie czoła, można liczyć na szczęście w grach liczbowych, można pracować dla kogoś, można dla siebie. Wybór jest ogromny. Na dodatek żadna praca nie hańbi. Jednak każda męczy.

Dlatego też stawiam na dochód pasywny. Możesz zapytać czym jest dochód pasywny. Mówiąc prostym językiem jest to dochód, który powstaje bez konieczności twojego udziału. Brzmi pięknie? Jest piękne. I jest w zasięgu każdego. Bo dochód pasywny można budować. Można i trzeba.

Wymaga to odrobiny czasu, masy samozaparcia, ogromu systematyczności i… tyle. To naprawdę podstawa dochodu pasywnego. Ważne są też pieniądze na inwestycje. Jednak budowę dochodu pasywnego można zacząć z niewielką kwotą. Ba. Można rozpocząć ją bez pieniędzy.

To prawda. Stworzenie dochodu pasywnego można rozpocząć bez pieniędzy. Jednak bezpieczniej mieć kilka groszy na inwestycje. Bo… ale tym już w kolejnych wpisach. Pojawi się w nich spora porcja wiedzy. Wiedzy o dochodzie pasywnym. Twojej drodze do prawdziwej wolności i niezależności.

zdjęcie: Roll pieniędzy przez Anna Langova

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze “Prawdziwa wolność”