Najlepsze darmowe narzędzie – WordPress

Czy mając ograniczone środki możemy rozpocząć zarabianie? Oczywiście, że tak. To jest możliwe. Zakładam, że mamy już własną domenę i miejsce, w którym się znajduje (hosting). Przychodzi pora na stworzenie pierwszej swojej strony. Strony, która będzie zarabiała.

Czym jest WordPress

Definicji WordPressa jest co najmniej kilka. Jedni nazywają go najlepszym systemem blogowym, inni – systemem zarządzania treścią (tzw. CMS), aplikacją internetową lub skryptem. Najważniejsze jest jednak to, do czego służy WordPress. A służy on do ułatwiania życia osobom, które chcą publikować treści w internecie. WordPress oferuje swego rodzaju szkielet (z niezliczonymi możliwościami modyfikacji), na bazie którego możemy stworzyć naszą pełnowymiarową stronę internetową. Stronę, dzięki której będziemy zarabiać.

Najważniejsze cechy WordPressa to prostota i intuicyjnośc obsługi (nie musisz znać języków programowania, żeby z niego korzystać), a także fakt, iż większość dodatków (jak i sam WordPress) jest darmowa. Chodzi tu głównie o tzw wtyczki i pluginy, pozwalające dostosować stronę do naszych potrzeb, a także szablony, dzięki którym nasza strona będzie odpowiednio wyglądała.

Oczywiście dostępne są także dodatki płatne. Nimi zajmiemy się wtedy, kiedy darmowe dodatki będą już niewystarczające lub jeśli nie znajdziemy darmowych odpowiedników. Dotyczy to w szczególności wtyczek (pluginów).

WordPress idealnie nadaje się na naszą stronę. Jest niezwykle „lubiany” przez google, łatwo się indeksuje (czyli google dodaje nasze strony do swojej wyszukiwarki). Bardzo szybko można się nauczyć jego obsługi. Publikowanie treści przy jego pomocy jest naprawdę dziecinnie proste.

Instalacja WordPressa

Instalacja (uruchomienie całości) na swoim serwerze jest stosunkowo proste. Wystarczy postępować zgodnie z informacjami zawartymi w pliku pomocy dołączonym do plików instalacyjnych. Trzeba przygotować bazę danych, wgrać pliki instalacyjne na serwer, a następnie postępować zgodnie z poleceniami na ekranie. WordPressa można ściągnąć z oficjalnej strony.

Jeśli jednak instalacja wydaje się zbyt skomplikowana, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie kogoś, kto zainstaluje skrypt za nas. Kogoś kto wgra nam odpowiednie wtyczki, wybrany przez nas layout (czasem trzeba go przetłumaczyć). Po prostu sprawi, że całość zacznie działać. Przecież instalacja to coś, co robi się de facto raz, więc można ten ciężar bez wyrzutów sumienia zrzucić na kogoś. Na naszej głowie pozostanie jedynie prowadzenie strony. Jeśli chcesz aby ktoś zainstalował za ciebie WordPressa – możesz napisać do mnie. Ustalimy oczekiwania i warunki.

Inne rozwiązania

Oczywiście są też inne rozwiązania, inne skrypty. Jednak zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników WordPress to doskonała alternatywa, idealne narzędzie. Zaryzykuję stwierdzenie, że większość z aktywnie zarabiających w internecie korzysta z dobrodziejstw WordPressa. To naprawdę przyjazny skrypt.

O innych skryptach (darmowych, płatnych, autorskich) będę pisał w miarę potrzeb. Na blogu będzie można znaleźć także proste strony przygotowane pod określone programy partnerskie. To jednak w przyszłości. Teraźniejszość to WordPress. Sam z niego korzystam (ten blog oparty jest właśnie na WordPressie), sprawdza się świetnie i dlatego właśnie jego polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 komentarzy “Najlepsze darmowe narzędzie – WordPress”