Naturalna potrzeba rozwoju

Każdy, kto chce więcej zarabiać musi nieustannie się rozwijać. To banał, jakich mało, ale jest prawdziwy niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Wszyscy powtarzają to do znudzenia. Rozwój jest ważny, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności jest ważne. Trzeba się rozwijać, poszerzać horyzonty itd. Wszyscy o tym wiedzą, ale czy wszyscy coś z tym robią?

Przerwa spowodowana rozwojem

Wiem, że na blogu od dawna nie dodawałem niczego nowego. Powód tego jest prosty. Postanowiłem ruszyć naprzód i zadbać o swój rozwój. Dlatego też zmieniłem swoją wygodną i dobrze znaną pracę na nową – wymagającą i nieznaną. Opuściłem swoją strefę komfortu. Przez to drastycznie zmienił się mój plan dnia i jedyny wolny czas, jaki udało mi się wygospodarować, przeznaczałem na aktualizowanie swoich partnerskich stron, wklejanie zamówionych tekstów itd. Nie miałem czasu nawet na analizę statystyk.

Nie narzekam, bo w nowej pracy nauczyłem się naprawdę wiele. Poznałem standardy, jakie obowiązują w dużych firmach. Nauczyłem się bardzo dużo o organizacji pracy i o zasadach sprzedaży. Tych kilka miesięcy sporo mi dało.

Ruszaj dalej

Kiedy doszedłem do wniosku, że nauczyłem się już bardzo dużo, postanowiłem znowu zmienić miejsce zatrudnienia. I właśnie teraz jestem w trakcie tego procesu. Tym razem poszło znacznie łatwiej, gdyż doświadczenie, jakie udało mi się zdobyć zaprocentowało. Wynegocjowałem lepsze warunki, dzięki czemu powinienem mieć więcej czasu, który poświęcę min. na częstsze pisanie tekstów.

Żeby było ciekawiej, po raz kolejny zmieniłem branżę w której będę działał. Oczywiście chodzi o pracę stacjonarną, bo w programach partnerskich zostaję wierny hostingowi i erotyce. Niedługo podzielę się z wami raportem ze sprzedaży hostingu, bo mam kolejne zamówienia i odnowienia na hosting. Opiszę wam też całkiem nieźle dochodowy program partnerski z zakresu erotyki. Program, który przy minimalnym wysiłku, pozwolił mi zarobić ponad 200 USD przez dwa miesiące. O tym wszystkim przeczytacie w kolejnych wpisach.

17 komentarzy Dodaj komentarz

 1. Agnieszka pisze:

  Ważne żeby w życiu przeć do przodu. i inwestować swój czas w rozwój żeby czuć że się coś osiągnęło.

 2. Marek pisze:

  Niestety ale w dzisiejszych czasach zatrzymanie się na pewnym etapie w rozwoju zawodowym może nas całkowicie wykluczyć z kręgu osób pracujących. chwila nie uwagi i już nasze stanowisko pracy zajmuje ktoś inny, lepiej wykształcony

 3. Wasilewska pisze:

  Czułam ból brzucha jak to czytałam… Pójście do przodu, rezygnacja z miejsca nam wygodnego jest naprawdę trudne, ale czasem niezbędne do poczucia samorealziacji. Podziwiam, że miałeś odwagę.

 4. Marcin pisze:

  trzeba patrzeć do przodu 😉 nie ma co stać w miejscu ;P

 5. Dominik pisze:

  Gratuluje opuszczenia strefy komfortu. Każdy musi ją opuścić, jeśli tylko pragnie osiągnąć więcej niż przeciętny człowiek.

 6. Adrian pisze:

  Najlepiej iść małymi krokami do celu ważne aby zmiana była stała, konsekwentna a nie miała tylko charakteru czysto epizodycznego 🙂

 7. Kopczynski pisze:

  Jakie to istotne, by w momencie gdy wszystko jest niby okej, zrobić pewien zawrót, dokonac zmian. Jestem pełen podziwu, że Ci się to udało.

 8. Beata pisze:

  Masz rację, rozwijać się trzeba nieustannie 🙂 I już nie tylko dla samego zarobku, ale też w ogóle dla lepszego samopoczucia. Ja stety niestety siedzę już 3 rok w domu i wiem, że taki hamulec rozwojowy baaardzo może dać się we znaki. Taka zmiana zatrudnienia jest często korzystna, jak sam wspominasz dla wynegocjowania lepszych warunków jak i zapobiega znudzeniu danym zajęciem.

 9. Flora pisze:

  Jeśli to coś znaczy, to… „mam tak samo jak Ty”.

 10. Marcin pisze:

  Człowiek powinien się rozwijać bo znana prawda życiowa głosi, że kto się nie rozwija ten stoi w miejscu. A kto stoi w miejscy ten się cofa, bo wszystko inne pędzi do przodu i ulega zmianom. Dlatego warte całe życie się uczyć, kształcić, zawierać nowe znajomości, uczyć się nowych rzeczy, po prostu iść przed siebie.

 11. bessergold pisze:

  Każdy wie o tym (przynajmniej tak mi się wydaje), że człowiek po prostu potrzebuje rozwoju, jednak czasami jest na prawdę trudno podjąć decyzję o rozpoczęciu kształcenia, czasami wymaga to zmiany pracy, albo drastycznych zmian w swoim życiu

 12. goblin pisze:

  Ja tam bym się jednak ucieszył jak byś częściej pisał na swoim blogu 🙂 i może trochę bardziej opisał swój rozwój.

 13. essa pisze:

  Fajnie że wróciłeś do pisania bloga. Najważniejszy jest rozwój i może podzielisz się trochę z nami tym czego się nauczyłeś

 14. soda pisze:

  przepraszam, ale w wieku 50 i 60 lat tez zmienisz prace? Chyba jest jakas granica tych zmian

  • Nikodem pisze:

   Jeśli poprzednia niczego nowego mi nie daje, nie niesie za sobą satysfakcji finansowej, to dlaczego by jej nie zmienić?

 15. moc pisze:

  Bardzo fajny wpis. Aby osiągnąć sukces życiowy należy inwestować w „siebie” w swój rozwój i się doszkalać a nie stać w miejscu, bo tak nic się nie osiągnie.

 16. Franko pisze:

  Nie stać w miejscu tylko iść do przodu i spełniać swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge